ВИДИ, ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ФУНКЦІЇ ЗАСОБІВ ДЛЯ ЗМАЩЕННЯ ТА КОНСЕРВАЦІЇ. ЧАСТИНА 1.

У виробничі приміщення часто потрапляють пил, бруд, вода, діоксид кремнію тощо, вони зазвичай осідають на обладнанні та інструменті, призводячи до забруднення, корозії та поломки.

Нерідко усі ці забрудники, а також залишки мастил, містять також патогени та шкідливі бактерії, що в довгостроковій перспективі може завдати шкоду здоров’ю працівників. Відповідно, чітке розуміння хімічних властивостей та складу засобів для очищення та консервації обладнання є одним із необхідних моментів у виборі правильної продукції.

Для цього ми підготували серію інформаційних блоків про різні групи мастильних засобів, їх хімічний склад та властивості.

Загалом усі мастильні захисні засоби відповідно до їх властивостей і особливостей можна поділити на такі групи:

  • такі, що покращують індекс в’язкості;
  • інгібітори іржі і корозії;
  • засоби проти зносу обладнання;
  • очищуючі засоби;
  • диспергатори тощо.

Поліпшувачі індексу в'язкості

Поліпшувачі індексу в'язкості це - дуже великі полімерні добавки, які частково запобігають зниженню в'язкості при підвищенні температури. Ці присадки широко використовуються при змішуванні всесезонних моторних мастил.

Вони також відповідають за поліпшення потоку масла при низьких температурах, що призводить до зниження зносу і економії палива. Крім того, такі поліпшувачі індексу в’язкості використовуються для отримання гідравлічних і трансмісійних масел з високим індексом в’язкості для поліпшеного запуску й змащення при низьких температурах.

Інгібітори іржі та корозії

Ці добавки зменшують або усувають внутрішню іржу і корозію, нейтралізуючи кислоти і утворюючи хімічний захисний бар'єр для відображення вологи з металевих поверхонь.

Деякі з цих інгібіторів підходять саме для захисту певних видів металів. Мастило може містити кілька інгібіторів корозії. Знову ж таки, вони поширені майже в кожному мастилі. Металеві дезактиватори є ще однією формою інгібітору корозії.

Протизносні (AW) агенти

Ці присадки зазвичай використовуються для захисту деталей машин від зносу і втрати металу в умовах граничного змащення. Це полярні добавки, які прикріплюються до металевих фрикційних поверхонь.

Вони хімічно реагують з металевими поверхнями, коли контакт метал-метал відбувається в умовах змішаного і граничного змащення.

Вони активуються теплом контакту, щоб сформувати плівку, яка мінімізує знос. Вони також допомагають захистити базове масло від окислення і метал від ушкодження їдкими кислотами.

Очищуючі засоби

Очищуючі засоби виконують дві функції. Вони допомагають зберегти гарячі металеві компоненти чистими і нейтралізують кислоти, які утворюються в маслі. Такі засоби в основному використовуються в моторних маслах і мають лужну основну.

Диспергатори

Диспергатори - хімічні реагенти, які перешкоджають злипанню частинок (молекул), наприклад парафіну, що випадають із нафти.

Диспергатори в основному містяться в моторному маслі з миючими/очищаючими засобами, які допомагають утримувати двигуни в чистоті і без відкладень.

Підсумовуючи, зазначимо, що усі засоби торгової марки Ambersil є безпечними, багатофункціональними, відповідають міжнародним стандартам якості та мають відповідні сертифікати. Вони максимально швидко і ефективно очищують забруднені поверхні, пришвидшують роботу обладнання, служать як захист від корозії для металевих поверхонь, інструментів та обладнання.

Стаття підготована на основі матеріалів:

1) Noria Corporation: Lubricant Additives - A Practical Guide

2) Wiki ТНТУ: Пластичні мастильні матеріали

3) Технічна енциклопедія TechTrend: Імбіговані мастила

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Логін
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*
Відправляючи заявку, я погоджуюся з політикою конфіденційності і даю згоду на обробку персональних даних.

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×

We have noticed that the priority of English is set for your browser, you can switch the site display language to English
Залишити українську мову, і не відображати більше це повідомлення